person standing near the stairs

Jak může vypadat podnikatelská půjčka?

I když nejčastěji o půjčku žádají běžní občané, je i druhá skupina lidí, která může potřebovat peníze. Jsou to samozřejmě podnikatelé. A jaký typ úvěru je pro ně konkrétně určený? Je to podnikatelská půjčka. Zajímá-li vás, jaké má parametry a jak konkrétně může vypadat, pojďme se na to podívat. Hned na úvod musíme rozhodně říci i to, že je dostupná jak v rámci bankovního, tak i nebankovního segmentu.

U nebankovních společností bývá neúčelová

Začneme-li u nebankovních společností, je třeba říci, že zde je mnohdy úvěrovým produktem neúčelovým. Je tedy alternativou klasické půjčky, kterou můžeme využít skutečně na cokoliv. A to bez jakéhokoliv omezování. Jako podnikatelé samozřejmě musíme doložit i příjem. A to buď ze zaměstnání v naší vlastní firmě, nebo také formou daňového přiznání. A to v případě, kdy podnikáme na živnostenský list.

Podnikatelská půjčka u banky je produktem specifickým

U nebankovní společnosti si tedy bereme úvěrový produkt, který můžeme použít na cokoliv, a právě podnikatelské aktivity jsou jednou z možností. Naproti tomu u banky už bývá podnikatelská půjčka poměrně jasně specifikována. Je totiž určena skutečně jenom podnikatelům, a tona financování výdajů, které souvisí nebo budou souviset právě s jejich firmou.

Další zajímavý článek:  Jakými způsoby umožní Servis24 přihlášení na účet?

Například FIO banka v tomto směru uvádí: „Fio banka se dlouhodobě zaměřuje na financování podnikatelských aktivit subjektů z České republiky a Slovenska – na tomto poli má již více než desetiletou zkušenost a širokou škálu úvěrových produktů z oblasti provozního, investičního i projektového financování.“

muž, píše, smlouva, podnikatelská půjčka
Jak může vypadat podnikatelská půjčka?

Důležité je také vědět, na co konkrétně můžeme v případě potřeby tento typ úvěrů použít. Možností je zcela jistě více než dost. Mezi hlavní patří:

  • Zvýšení našeho provozního kapitálu.
  • Financování nákupu nových dopravních prostředků.
  • Financování rozšíření firmy, nebo výroby.

I pro začínající podnikatele

Nejlépe se samozřejmě žádá tem podnikatelům, kteří mají příjem, mají dobrou finanční minulost a vybudovali poměrně úspěšnou firmu. Nejenom pro ně ale musí být podnikatelská půjčka nutně určena. Jsou i další skupiny těch, kteří mohou potřebovat peníze. Jsou to samozřejmě začínající podnikatelé, kteří potřebují finance na rozjezd. Kromě jejich bonity může při rozhodování o půjčce hrát roli třeba i podnikatelský plán. Pokud je nápad dobrý, je šance peníze získat.

Další zajímavý článek:  Nejvýhodnější bankovní půjčky na trhu

Kolik lze získat?

Samozřejmě vždy záleží, u koho si žádáte, co jste schopni jako žadatelé splnit, nebo na co peníze potřebujete a čím jste schopni se zaručit. Na rozdíl od běžných osobních půjček je podnikatelská půjčka specifická v tom, že dokáže nabídnout peníze v několikanásobně vyšší sumě. Pokud si připomeneme citaci FIO banky, tak konkrétně u ní to může být suma až 270 milionů korun.

Podobné to může být i u řady dalších bankovních ústavů. A splatnost? Třeba i několik desítek let. Pokud tedy podnikáte a potřebujete finanční prostředky, můžeme tento typ půjček s klidem doporučit.