S jakými výdaji se musí při hypotéce počítat?

Žijeme v době, kdy si lidé půjčují neustále a na cokoliv. Některé půjčky jsou doslova nepochopitelné, protože jsou na naprosto běžné věci, na které si lidé mohou za pár týdnů našetřit, jiné jsou však nevyhnutelné. Pokud si lidé půjčují na běžnou věc, například na drahé boty, kabelku či elektroniku, sáhnou po nebankovních půjčkách.

Nebankovní půjčky jsou o něco výhodnější než ty bankovní a jsou hlavně rychleji vyřízené. Pokud ale lidé potřebují půjčit několik stovek tisíc či milionů korun například na hypotéku, v tom případě je třeba navštívit pobočku své banky.

Pokud přemýšlíte o tom, že si zažádáte o hypotéku, určitě víte, že podmínky, které souvisejí se schválením žádosti o hypotéku, jsou přísnější než kdy jindy. Kromě toho taky sledujete výši hypotečních sazeb, která taky není zrovna výhodná. Aktuálně se hypoteční sazba pohybuje kolem dvou procent, bohužel se to zanedlouho změní – sazba se má vyhoupnout až ke třem procentům.

Další zajímavý článek:  Která nejlevnější půjčka je nejvýhodnější? To vám poradíme v tomto článku

Kromě toho je třeba mít na mysli i to, že získáním hypotéky je nutné, abyste se trochu uskromnili. Budete vázáni, už si nebudete moct dovolit dovolenou za několik desítek tisíc korun, jestliže vyděláváte třiadvacet tisíc měsíčně. S hypotékou totiž souvisí celá řada výdajů, na které lidé zapomínají, když si o hypotéku žádají.

Myslete na daň

Málokdo si uvědomuje, že třeba taková daň jde vždy z kapsy kupujícího. Uzákoněno to bylo zhruba před dvěma lety, kdy přešla povinnost platit daň z převodu nemovitosti od prodávajícího ke kupujícímu. Tato daň je ve výši čtyři procent z kupné ceny nemovitosti a je třeba ji uhradit do tří měsíců nabytí nemovitosti.

Další zajímavý článek:  Peníze ihned a na ruku? Ano, i to je možné!

Je třeba mít naspořeno do začátku!

Kromě toho je třeba mít naspořeno dvacet procent z kupní ceny nemovitosti, která se dává do začátku. Bez tohoto bohužel nebude uznána osmdesátiprocentní hypotéka (devadesátiprocentní hypotéku nejspíše už nedostanete v současné době).