Chytré tipy, na co si dávat pozor při výběru půjčky

Za půjčku se dnes lidé nemusí stydět, vždyť je to v mnohých situacích doslova spasitel. V případě, že patříte k lidem, kteří si chtějí požádat o půjčku, ať už z důvodu koupi nového elektrospotřebiče nebo z důvodu uhrazení dovolené, přinášíme vám několik chytrých tipů, které se vám při výběru půjčky mohou hodit. Přece jen je finanční trh je plný půjček a finančních produktů, jen čert by se v nich vyznal. Pár tipů se tedy rozhodně hodí každému.

Sledujte výši RPSN

Důležité je, abyste si půjčky (před výběrem jedné z nich) porovnali. Porovnávejte například výši úroku nebo hodnotu RPSN. V případě RPSN si zodpovězte také otázky, zdali je RPSN viditelné a jestli je daná instituce schopna vám pojem dobře vysvětlit. Obecně platí, že důvěryhodná společnost poskytující půjčky je taková, která RPSN neskrývá, naopak na něj upozorňuje.

Další zajímavý článek:  Komu je určeny nebankovní půjčky?

Komu společnost půjčuje?

Vyplatí se také vědět, komu společnost půjčuje peníze. Půjčuje jen těm, kteří mají záznam v registru dlužníků? Nebo půjčují naprosto všem? Pozor si dejte na takové společnosti, které půjčují i těm, kteří mají problémy se splácením, kteří půjčují zadluženým lidem nebo lidem, kteří jsou v exekuci.

Rozumíte smlouvě?

Ať už si budete zřizovat smlouvu s bankou nebo budete žádat o nebankovní půjčku Rerum, rozhodně byste si měli zodpovědět před podpisem smlouvy otázku, zdali smlouvě rozumíte. Pokud ne, raději se zeptejte na všechno, co je vám nejasné. Ne nadarmo se říká, že “líná huba, holé neštěstí”. Abyste se vyhnuli budoucím problémům, raději se informujte o všem, čemu nerozumíte nebo co je vám záhadou.

Další zajímavý článek:  Rychlá půjčka Vata

Když nebudete splácet

Každý žadatel o půjčku je povinen se informovat o tom, co nastane, když nebude moct splatit splátku nebo když nastanou jiné problémy se splácením. Některé společnosti mají tuto situaci podmíněnou nemalými sankcemi, jiné to řeší jinak. Abyste se vyhnuli překvapení, opět se raději informujte.