Proč hledat prodej domů bez realitky?

Jste rozhodnuti, že budete kupovat nemovitost, konkrétně potom dům? Pokud ano, máte možnost jít několika směry. Jedním z hlavních může být realitní kancelář. Ta ale není vždy nejlepší volbou. Podívejme se proto na důvody, proč je lepší hledat prodej domů bez realitky. Sami se následně přesvědčíte o tom, že daných výhod je více než dost a že i vy sami budete chtít jít raději touto cestou.

Jednáte přímo s konkrétním majitelem

Pokud využijete služeb realitní kanceláře, jednáte hlavně s konkrétním realitním makléřem. Co to pro vás znamená? Především fakt, že se jedná výhradně o prostředníka a nikoliv majitele daného objektu. Vlivem toho nemusí znát všechny odpovědi na vaše otázky. Stejně tak se může objevit také riziko spojené s tím, že budete delší dobu čekat na odpověď. Velmi často platí i to, že jsou makléři neprofesionální a tak samotný dojem z něho může zhatit celou vaši plánovanou koupi. Ani to není nic neobvyklého, a jak se můžeme přesvědčit, i to se aktuálně stává.

Další zajímavý článek:  SEO analýza - nutný nástroj pro vylepšení pozice vašeho webu
Jednáte přímo s konkrétním majitelem
Jednáte přímo s konkrétním majitelem

Hledáte prodej domů bez realitky? Ušetříte na provizi

Dalším důvodem, proč realitku vynechat, je samozřejmě důvod finanční. Samotné realitní kanceláře dnes nepracují zdarma, jelikož si z každého úspěšného prodeje berou peníze. A to finance, které jsou označované jako provize. Velmi často se jedná o procentuální hodnotu z dané transakce. To vše vede k tomu, že můžete vydat třeba i několik desítek tisíc korun. Je proto dobré jít jinou cestou, a to hledat prodej domů bez realitky. V tomto případě se nemusíte bát, že byste provizi platili. Ta je přitom u realitních kanceláří často velmi zajímavě skryta, a to v:

  • prodejní ceně,
  • různých poplatcích za služby,
  • odměně samotnému realitnímu makléři.

Domluva bude jednodušší

Velkým rizikem realitních kanceláří je také špatná domluva, třeba na osobní prohlídce. Volný čas makléře totiž nemusí vyhovovat tomu vašemu. Jelikož on chce být při prohlídce také přítomen, může to být problém. Naštěstí ne neřešitelný, jelikož prodej domů bez realitky je cestou, jak si domluvit osobní prohlídku jednoduše. A to s konkrétním majitelem nebo majitelkou.

Další zajímavý článek:  Znáte kontokorent? Vyzkoušejte si možnost půjčit si do výplaty

Mnohdy tak není problémem jít se podívat na nemovitost po práci, kdy máte volno nejenom vy, ale i současní majitelé, Protože jsou to také oni, kdo zde ještě bydlí, může být samotná domluva mnohem jednodušší, než si sami myslíte.

Nabídka nemovitostí je stále větší

Nejenom, že domy bez realitních kanceláří hledají samotní kupující. Jsou to také prodejci, kteří se rozhodli k tomu, že budou prodej domů bez realitky nabízet. Díky tomu aktivně stoupá počet volných domů, které můžete koupit tímto způsobem. Potvrzuje to třeba portál BezRealitky, který se na takovou inzerci specializuje a sám o sobě uvádí toto: „Hlavní výhodou takového prodeje jsou výrazné finanční úspory, protože žádná strana NEPLATÍ nikomu zprostředkovatelskou provizi. Zároveň se realitní transakce mohou zjednodušit a zprůhlednit, protože prodávající a kupující spolu jednají přímo a mohou spolu vyjednávat.