Půjčky na směnku hned

Když si potřebujete rychle půjčit peníze, tak jednou z možností jsou i půjčky na směnku kdy dostanete peníze hned. Půjčky hned na směnku, na rozdíl od klasických půjček a úvěrů, mají některé výhody i nevýhody. Pojďme se na ně podívat.

Jak fungují půjčky na směnku hned

Půjčky hned na směnku se znamenají přesně to, co udává jejich název. Podepíšete směnku, kterou vám může vystavit soukromý investor nebo jiná soukromá osoba nebo i nějaká nebankovní společnost nebo firma a hned dostanete peníze, které si chcete půjčit. Půjčka na směnku bývá někdy poskytována i v bance, i když u banky se většinou nejedná o běžně dostupnou službu.

Hlavní výhodou, kterou mají půjčky na směnku hned je především to, jak zde probíhá splácení. Zatímco u klasické půjčky musíte půjčené peníze splácet v pravidelných splátkách. Většinou se pak jedná o týdenní (méně časté) nebo měsíční (obvyklejší) splátky. Existují sice i varianty půjčky kde máte třeba odložené zahájení splátek, ale v zásadě platí to, že u půjčky splácíte průběžně.

Další zajímavý článek:  Půjčka na směnku hned

Tip: Rychle a snadno získejte peníze: Půjčka na směnku na ruku nebo zkuste Ověřené půjčky na směnku.

U půjčky na směnku je tomu ale jinak. Tam se vrací peníze až na konci doby splatnosti. To je výhoda pro dlužníka, který potřebuje peníze hned a vrátit je bude moci až po uplynutí nějaké doby. Je to ale současně nevýhoda pro toho, kdo peníze půjčuje. Proto se obvykle peníze na směnku půjčují spíše jen na kratší dobu

Na co si dát pozor u půjčky na směnku hned?

Tak především si musíte pohlídat, aby směnka obsahovala všechny údaje, které podle zákona směnky musí obsahovat:

  • Pro směnku sice není žádný formulář jako pro složenku, směnka může být napsána na jakémkoliv kuse papíru (v historii byli dokonce případy, kdy dlužník napsal směnku na banánovou slupku a tato směnka byla i tak platná)
  • Na dokumentu ale musí být jednoznačně uvedeno, že se jedná právě o směnku
  • Musí zde dále být uvedena částka, a datum a místo kde bude tato částka splacena
  • Pak ještě také informace o tom kdo směnku vystavil a kdo je poskytovatelem / příjemcem peněz
  • A samozřejmě i podpisy (nebo alespoň podpis dlužníka)
Další zajímavý článek:  Nebankovní půjčka 20000

Jaké má nevýhody půjčka na směnku hned?

Asi tou hlavní nevýhodou může být především cena, jakou mají peníze na směnku. U půjčky na směnku hned, totiž zákon nepožaduje, aby se zde uvádělo RPSN, a podobné údaje. Výška úroků, neboli to, jaké peníze budete muset na konci splatnosti vrátit, pak záleží jen na vzájemné dohodě mezi dlužníkem a věřitelem. A ti kdo půjčují peníze na směnku, toho někdy zneužívají, a požadují velmi vysoké úroky, bývají to minimálně desítky procent.