Jak poznám nevýhodnou půjčku?

Institucí, které se specializují na poskytování nejrůznějších finančních produktů, je v České republice velká spousta. Natrefit můžete na spotřebitelské úvěry od bank a půjčky od nebankovních společností. Den ode dne však přibývá osob, které se dostaly svou vlastní nepozorností a pohodlností do finančních problémů. Jejich vyřešení je potom často během na dlouhou trať. Jak hned na první pohled poznat, že půjčka není tak úplně „košér“? Na tuto otázku se vám budou snažit odpovědět následující řádky.

Zavolejte, půjčíme vám

Linek, které začínají předčíslím 90… je v České republice stále velké množství. A to i přesto, že takového předražené telefonní linky novela spotřebitelského zákona na jaře tohoto roku zrušila. Pokud tedy ve svém okolí nebo v inzertních novinách, či na internetu objevíte inzerát vyzývající vás k jedinému zavolání, mějte se na pozoru. S největší pravděpodobností se bude totiž opravdu jednat o již zmíněné předražené linky. Měsíční vyúčtování vašeho operátora by vás tak mohlo opravdu nemile překvapit.

Další zajímavý článek:  Chytré tipy, na co si dávat pozor při výběru půjčky

Záloha za zprostředkování a vyřízení půjčky

Požaduje po vás poskytovatel nebo zprostředkovatel půjčky menší zálohu? Na oplátku slibuje, že vám půjčku poskytne opravdu rychle? Na takovou půjčku si dávejte obzvlášť pozor. S největší pravděpodobností se totiž jedná o podvodníka, který z vás chce pouze vymámit menší, či větší finanční obnos. Často se tak může stát, že už neuvidíte ani vynaložené prostředky ani slíbenou finanční injekci.