Půjčky od soukromých osob hned

Co dělat když vám banka nepůjčí a vy potřebujete získat peníze hned? Jednou z posledních možností jak získat peníze ihned jsou půjčky od soukromých osob. Ty mohou mýt podobu klasické nebankovní půjčky nebo se také může jednat o finanční výpomoci v rodině nebo od známých a kamarádů

Půjčky hned od soukromých osob – rodina a přátelé

Pokud se dostanete do nečekaných finančních problémů, tak nejspolehlivější cestou řešení, může být půjčka od někoho z okruhu vašich známých nebo v rodině. Tímto způsobem si asi někdy peníze půjčoval snad každý. Má to totiž nesporné výhody. Nemusíte řešit takové věci jako potvrzení o příjmech, ručitele nebo ověření v registru, peníze dostanete hned a pokud je to v rodině tak většinou i bez úroků.

U půjčky od soukromých osob v rodině nebo od kamarádů se ale vyplatí, pokud nebude dávat peníze jen tak na ruku. Přece jenom platí známé pravidlo, že pořádek dělá přátele. A kvůli nevrácené půjčce se už pohádali v nejedné rodině. Pokud vás tedy někdo požádá o poskytnutí půjčky hned v rámci rodiny nebo třeba nějaký kamarád, rozhodně se vyplatí, když si od něj necháte potvrdit směnku nebo dlužní úpis.

Další zajímavý článek:  Půjčka do výplaty první zdarma – fikce nebo realita?

Půjčky od soukromých osob a investorů

Nabídku půjčky ze soukromých zdrojů pak inzeruje i mnoho dalších firem nebo lidí. Objevují se převážně dva typy nabídek. Tím jedním jsou půjčky od soukromých osob, kdy peníze nabízejí přímo poskytovatelé. Druhým typem je pak nabídka zprostředkování takové půjčky. To nabízejí nejrůznější finanční poradci a firmy, které mají kontakty na bohaté investory, kteří chtějí zhodnotit své peníze.

Půjčky od soukromých osob hned jsou poskytovány převážně na směnku nebo na dlužní úpis. Některé nabídky požadují předložení nějakého potvrzení o příjmech nebo jinou záruku vrácení peněz (třeba formou zástavy nemovitosti). Pro jiné půjčky pak stačí jako záruka jen samotná směnka nebo dlužní úpis. Ty mají totiž tu výhodu, že se v případě nesplácení mnohem lépe vymáhají.

Další zajímavý článek:  Jak získat peníze hned

Vyplatí se půjčky peněz ze soukromých zdrojů?

Na tuto otázku není snadná odpověď. Tyto půjčky hned mají nespornou výhodu v tom, že dostanete peníze i ve chvíli kdy už vám nechce půjčit banka nebo jiná úvěrová společnost. Soukromé osoby, které nabízejí svoje peníze, ale většinou také požadují poměrně vysoké úroky. Takže tyto půjčky nejsou vůbec levné.

Je tedy asi na každém, aby dobře zvážil, jak moc nutně potřebuje půjčit peníze, jestli se mu vyplatí náklady spojené se splácením. Pokud jste ve špatné finanční situaci a máte již jiné velké dluhy, pak další půjčka nikdy nic nevyřeší. Jen díky ní odsunete aktuální problém na později. Možná se vám mezi tím podaří vydělat nějaké peníze a postupně svoje dluhy splácet, většinou ale podobné půjčky hned vedou jen k dalšímu zadlužení a k dalším problémům.