Jakými způsoby umožní Servis24 přihlášení na účet?

Pod pojmem Servis24 známe aktuálně aplikaci, která nám umožní přihlásit se k internetovému bankovnictví u České spořitelny. Daná možnost samozřejmě nepřichází automaticky, jelikož je nejprve třeba si ji sjednat. Teprve poté můžeme daných služeb této pohodlné a jednoduché správy našeho bankovního účtu využívat. Pojďme se tedy podívat na to, jakými způsoby nám Servis24 přihlášení na účet umožní.

Důležitý je správný web

Prvním krokem by samozřejmě měla být povinnost přihlašovat se na tom správném webu, jelikož to souvisí také s bezpečnostními opatřeními, které se kolem využívání internetového bankovnictví točí. Pamatujte, že tou správnou adresou je výhradně web Servis24.cz. Jakýkoliv jiný už je známkou toho, že se někdo snaží získat naše přihlašovací údaje.

Doporučujeme tedy adresu v adresním řádku našeho prohlížeče vždy důkladným způsobem kontrolovat. Pokud je adresa jiná, velmi často došlo na takzvaný phising,m který banka charakterizuje takto: „Phishing jsou podvodné e-mailové zprávy, které mají vzbudit dojem, že byly odeslány z e-mailové adresy České spořitelny. Zpráva je obvykle psána špatnou češtinou nebo je v angličtině, obsahuje link na údajné stránky České spořitelny a vyzývá k potvrzení osobních bankovních údajů.“

Kde získat nejrychlejší půjčku vám poradí informační text, který vyšel před několika měsíci na našich stránkách.

Jakým prvním způsobem nám umožní Servis24 přihlášení na účet?

První možnost rozhodně patří mezi tu jednodušší, která v tomto směru existuje. Je to přihlášení pomocí našeho klientského čísla a našeho hesla. Naše klientské číslo získáme ve chvíli, kdy je nám internetové bankovnictví sjednáno v rámci našeho bankovního účtu.

Další zajímavý článek:  Jak může vypadat podnikatelská půjčka?

Důležité je v tomto směru vědět, že je to možné k různým účtům, jako například:

  • K účtům osobním
  • K účtům firemním
  • K účtům v cizích měnách

Jakmile potřebné údaje máme, stačí je pouze vepsat do požadovaného formuláře. Pro usnadnění nám Servis24 nabídne i možnost využití externí klávesnice přímo na obrazovce. Tím můžeme poměrně snadno eliminovat různé překlepy. Poté už stačí kliknout na tlačítko „přihlásit“ a nacházíme se na úvodní obrazovce. Finanční půjčku nabídne ale také prověřená finanční společnost VATA online.

Druhou možností je klientský certifikát

Tato možnost je o něco složitější, ale rozhodně ne nijak výrazně. Budeme-li konkrétní, potom je třeba mít v první řadě nainstalovaný klientský software, který s daným certifikátem spolupracuje a dokáže nám ho načíst a tím dojde k samotné autorizaci. Daný certifikát bývá umístěný na čipové kartě, kterou je následně nutné umístit do specializované čtečky. Jakmile se tak stane a daný certifikát je načtený, může dojít ke stisknutí tlačítka přihlásit a uživatel je autorizován.

Další zajímavý článek:  Rychlá půjčka - kde ji získáte?

Nutno říci, že této možnosti je využíváno hlavně ve větších firmách, kde by mělo mít k účtu přístup více osob a tak se mohou přihlásit jenom takto jednoduše, pomocí své karty. V obou případech ale musíme obě varianty zhodnotit pozitivně, a to v tom směru, že jsou bezpečné, v rámci možností také jednoduché a rychlé, a lze je využívat i s ohledem na konkrétní požadavky daného klienta.

Servis 24 Internetbanking České spořitelny
Servis 24 Internetbanking České spořitelny