Půjčky od soukromých investorů

V současnosti se řada lidí dostala do bludného kruhu půjček a splátek, kdy chybějící finanční prostředky na straně jedné nastavuje stále novými půjčkami na straně druhé. Mnozí si ani v takovéto v podstatě bezvýchodné situaci neuvědomují nesmyslnost svého počínání, jiní ji sice možná vidí, ale nevidí jinou cestu, jak neumřít hlady.

Proč soukromý investor?

Za této situace se stále častěji objevují nabídky různých soukromých osob na půjčky, které jsou zpravidla směřovány právě k cílové skupině již tak nebezpečně zadlužených lidí. Jestliže vám už banka nepůjčí, většinou se obrátíte na nebankovní společnost. Ani tady však nemusíte uspět. Rovněž někteří nebankovní poskytovatelé půjček se již dnes řídí mravním kodexem zodpovědného půjčování a ověřují si bonitu žadatele, také vám již znovu nepůjčí, jestliže jste v minulosti měli se splácením výrazné problémy. Poté zbývá jediný možný zdroj – soukromý investor.

Další zajímavý článek:  Hotovostní půjčky jako jeden z nejrizikovějších spotřebitelských úvěrů

Dobří lidé nevymřeli?

Jestliže se domníváte, že soukromí investoři jsou lidumilové, kteří se jen snaží pomáhat bližnímu svému v tísni, probuďte se! Půjčky z těchto zdrojů bývají značně předražené a rizikové. Směnky se stoprocentním navýšením, zástava nemovitosti, za kterou dostanete vyplaceno na ruku třeba jen 30% tržní hodnoty, a to ještě tržní hodnoty určené znalcem věřitele, a v katastru ji budete muset rovnou celou přepsat věřiteli – prý na dobu do úplného zaplacení.

A až takovouto půjčku nebudete moci dál splácet, protože bludný kruh dluhů se uzavřel, „přistoupí“ investor na ponechání si vaší nemovitosti, kde vás dále nechá bydlet za tučné nájemné. Suma sumárum – o dům jste přišli a platit musíte dál. Opravdu si myslíte, že neexistuje přijatelnější řešení?