Hotovostní půjčky jako jeden z nejrizikovějších spotřebitelských úvěrů

Uvažujete o půjčce a padla vám do oka za hotovostní? Pak jste si vybrali jeden z nejrizikovějších finančních produktů. Alespoň to tvrdí přední čeští ekonomové a finančníci. Jaká úskalí hotovostní půjčka skýtá a v čem pro vás může být nebezpečná? Na to se pokusíme odpovědět následujícím článkem.

Riziko č. 1 – půjčíte si více, než doopravdy potřebujete

Hotovostní půjčky jsou poskytovány v určité předem dané výši a nejsou tudíž flexibilní. Pokud vám schází pět tisíc před výplatou, které by postačily na zaplacení nájmu a zajdete si pro hotovostní půjčky do banky nebo jiné instituce ve vašem okolí, která nabízí hotovostní půjčky pouze ve výši 10 000 a výše, můžete si být téměř jisti, že nižší částku zkrátka „nevyhádáte“.

Další zajímavý článek:  Konec půjček na směnku? Lichváři už zákaz umí obejít!

Riziko č. 2 – Delší doba splatnosti

I když si půjčíte pouze částku, kterou byste hravě splatili po následující výplatě, společnost k vám bude zajisté velmi ohleduplná a rozloží vám splátky třeba na rok nebo rok a půl. Co to ve skutečnosti znamená? Zajímavou výši úroků, kterou společnosti shrábnou do svých kapes.

Riziko č. 3 – „Nízké“ úroky

Pokud si říkáte, že měsíční úroky nejsou u hotovostních půjček nijak závratné, ano – dáváme vám za pravdu. Spočítejte si však veškeré náklady, které jsou s danou půjčkou spojené. Na mysli máme zejména případné poplatky za vyřízení, či schválení nebo pravidelné měsíční poplatky za vedením, či správu úvěru.