Jakým způsobem se mohu dostat do tolik obávaného registru dlužníků?

Měli jste v minulosti problémy se splácením půjček, které vám zkrátka jednoduše přerostly přes hlavu? S největší pravděpodobností vaše jméno ozdobilo nechvalně známý registr dlužníků. Pokud je tomu opravdu tak, připravte se na to, že chcete-li zažádat o půjčku bankovní instituci, s největší pravděpodobností vám žádost o poskytnutí spotřebitelského úvěru zamítne. Jaké jsou nejčastější způsoby záznamů v registru dlužníků?

Náš tip: I v případě, že máte záznam v registru dlužníků, máte naději na půjčky bez registru!

Předchozí úvěry

Měli jste v minulosti se splacením půjčky problém? Nedodrželi jste termíny nebo jste jednoduše nezaplatili a upomínky házeli do koše? Tak právě takovým jednáním jste si vysloužili čestné místo v registru dlužníků. Pokud se zde jednou dostanete, připravte se na to, že vaše jméno odsud jen tak nezmizí. I v případě, že jste dluh uhradili, jsou o vás vedeny záznamy i několik let.

Další zajímavý článek:  3 tipy, jak získat peníze opravdu rychle

Pokuta v dopravním prostředku

Patříte mezi ty, pro které je jízda tzv. „na černo“ doslova národním sportem? Pak se ale připravte na to, že vaše štěstí nebude trvat věčně. Jednou si vás revizor vyhmátne a pokuta na sebe nenechá dlouho čekat. Pokud si myslíte, že ignorováním upomínek z dopravního podniku něco vyřešíte, velmi se pletete. Taková jedna nezakoupená jízdenka může představovat otevřené dveře do registru a v krajním případě také exekuci.

Úřední omyl

Ano, i tímto kuriózním způsobem se do registru můžete dostat. Pokud se vám tato skutečnost přihodila, nezoufejte! Tento záznam je možno po vyřešení celé situace vymazat s okamžitou platností.